İbrahim Paşa (Okan Yalabık) büstünü yaptırmaya karar verir. Hatice Sultan (Selma Ergeç), İbrahim’in bu arzusundan tedirgin olur. İbrahim’in büstünü yaptırdığı duyan Hürrem Sulta ( Meryem Uzerli), bunu Sultan Süleyman’a (Halit Ergenç) iletmekten çekinmez. Sultan Süleyman, İbrahim’in bu tavrından rahatsız olur. İbrahim Paşa ise Hünkar’ının gönlünü almak için hazırlıklıdır.

Aybige’nin (Ezgi Eyüboğlu) nişan haberi Bali Bey’i (Burak Özçivit) çok üzer. Bali Bey aşkını kalbine gömmeye karar verir. Ancak Şehzade Mustafa’nın (Mehmet Günsur) da bu evliliğe karşı isteksiz olması, onun yeniden düşünmesine neden olur. Hürrem Sultan ise Ay bige’yi bu aşkın hala sürebileceğine inandırır. Aybige, Bali Bey’e reddedemeyeceği bir teklifte bulunur.

Mahidevran (NUr Fettahoğlu), Şehzade’sinin Efsun’a (Melisa Sözen) bu derece meftun olmasından rahatsız olur. Valide Sultan’ı kullanarak Efsun’un saraydan gönderilmesini sağlar. Hürrem ise Efsun’un geri gelmesini sağlamak için sürpriz bir isimden yardım ister. Mahidevran ise Şehzade’ye Efsun’u unutturmak ister. Şehzade Mustafa’nın kalbini kazanması için yanına yeni bir cariye gönderir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.