İbrahim’in (Okan Yalabık) kendi heykelini yaptırması Sultan Süleyman’ı (Halit Ergenç) çok kızdırır. Süleyman’ın sert tepkisi üzerine İbrahim görevinden azlini ister. İbrahim Paşa , Süleyman’ın hiddetinden çekinir ve bir süre olsun payitahttan ayrılmaya karar verir.

Hatice Sultan (Selma Ergeç), İbrahim’in gidişine bir anlam veremez. İbrahim ise yaşananlardan Hatice Sultan’a bahsetmek istemez. İbrahim’in yolculuğu, Ayas Paşa tarafından kesilir. Hatice Sultan’ı sarayının salonunda kötü bir sürpriz beklemektedir. Hatice Sultan için kötü günler başlamıştır artık. Hatice Sultan gördükleri karşısında, Sultan Süleyman’ın karşısına çıkmaktan çekinmez…

Daye (Sema Keçik) ve Nigar (Filiz Ahmet), Hürrem’e (Meryem Uzerli) boşanma mevzusunu anlatmak zorunda kalır. Daye, Nigar’ın İbrahim’le görüşmesini engellemek ister ve bu sebeple Nigar hakkında sert bir karar alır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.