Pargalı İbrahim Paşa (Okan Yalabık)  ve Ayas Paşa arasındaki gerginlik gün geçtikçe artar. Aldığın kararın iptal edilmesinden rahatsız olan Ayas Paşa bu rahatsızlığını Sultan Süleyman’a (Halit Ergenç) bildirir. Lakin aldığı cevap karşında ne yapacağını bilemez.

Efsun Hatun’un (Melisa Sözen) Hürrem’in (Meryem Uzerli) gönderdiği bir cariye olduğunu öğrenen Mahidevran (Nur Fettahoğlu)ortalığı birbirine katar ve Hürrem’den hesap sorar. Bunun  karşılığını vermek isteyen Hürrem Sultan karşısında Şehzade Mustafa’yı (Mehmet Günsur) bulur. İlk defa bu denli karşı karşıya gelen Hürrem ve Mustafa arasındaki gerginlik yeni bir savaşın başlangıcı mı olacaktır?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.