Hürrem (Meryem Uzerli) ve Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur) arasındaki gerginlik Sultan Süleyman’a (halit Ergenç) kadar yansır. Sultan Süleyman Şehzade’ye hak verir ve Hürrem’den özür dilemesini ister.  Hürrem Sultan Süleyman’ın tavrından duyduğu rahatsızlığı söylemekten çekinmez… Mustafa olan biteni annesi ile paylaşır. Mahidevran (Nur Fettahoğlu), Sultan Süleyman’ın desteğinden sonra iyiden iyiye güçlenir…

Efsun (Melisa Sözen) hakkında ortaya çıkan gerçekler Mahidevran’ı huzursuz eder. Efsun’un hayatı Mahidevran’ın dudaklarından çıkacak karara bağlıdır artık. Efsun, Mustafa’ya olan sadakatini ispatlamak için bir hamle yapar. Efsun Mahidevran’la aralarında geçenleri Hürrem’e yetiştirir. Hürrem’in onu kurtarmak için bir planı vardır. Efsun, Aybige (ezgi Eyüboğlu) ve Bali Bey (Burak Özçivit) arasında yaşananları Mahidevran’a aktarmaktan çekinmez.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.