Efsun’un (Melisa Sözen) açığa çıkması ile yeni bir plan hazırlığında olan Hürrem (Meryem Uzerli), Efsun’a ölümcül bir görev verir. Hürremin en küçük oğlunda meydana gelen beklenemedik bir rahatsızlık Hürrem’i ve Sultan Süleyman’ı (Halit Ergenç) derin bir üzüntüye boğar. Hürrem’in oğlu yaşayabilecek midir?

İbrahim Paşa’nın (Okan Yalabık) sarayının önünde isyan edenlere sert bir tepki verir. Sultan Süleyman ise İbrahim’in öfkesine müsaade etmez. Matrakçı’nın (Fatih Al) asilere destek olması İbrahim’le aralarının açılmasına neden olur. Bali Bey (Burak Özçivit) ise Matrakçı’yı bu konuda uyarmak ister.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.