Efsun (Melisa Sözen),  Mustafa’nın (Mehmet Günsur) ölümüne sebep olmak üzeredir. Efsun aşık olduğu adamın gözleri önünde ölecek olmasına katlanamaz ve Şehzade’nin yemekten daha fazla yemesine engel olur. Fakat yediği miktar bile Mustafa’yı hasta yatağına düşürmeye yeter. Mustafa’nın rahatsızlandığı haberi haremde hızla yayılır. Herkes büyük bir paniğe kapılır gözler ise  bir anda Hürrem’e (Meryem Uzerli) çevrilir…

Şehzade Cihangir’in rahatsızlığı ilerler. Hürrem oğluna iyi geleceği umuduyla kurşun döktürür. Ama duydukları gözünü iyice korkutur. Hürrem hekimlerin önerilerine karşı çıkar. Fakat Sultan Süleyman (Halit Ergenç) Cihangir’in tedavisinde ısrarcı olur. Sultan Süleyman, Bali Bey (Burak Özçivit)  ve Aybige’nin (Ezgi Eyüboğlu) Kırım yolculuğu için hazırlanmalarını emreder. Mahidevran (Nur Fettahoğlu) duyduklarından sonra, ikilinin birlikte seyahat edecek olmasından rahatsız olur. İbrahim’den (Okan ,Yalabık) buna engel olmasını ister. Aybige ve Bali Bey yola çıkar. Bunu fırsat bilen Hürrem bu aşkı duyurmaktan geri durmaz.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.