İbrahim Paşa’nın (Okan Yalabık) kendisinden uzaklaştığını fark eden Hatice Sultan’ın (Selma Ergeç) içini büyük bir keder kaplar. Bu üzüntüsünü İbrahim ile paylaşan Hatice Sultan’a İbrahim Paşa’nın tepkisi ne olacaktır? Aybige (Ezgi Eyüboğlu) ve Bali Bey (Burak Özçivit) Kırım’a doğru yola çıkar. Bunu fırsat bilen Hürrem bu aşkı duyurmaktan geri durmaz ve yeni bir plan hazırlığına girer. Bu yolculuk ikiliye herkesten uzakta vakit geçirme şansı doğurur. Cihangir’in hastalığı tüm sarayı hüzne boğar. Cihangir’i tedavi ettirmek için götüren Sultan Süleyman (Halit Ergenç) oğlunun iyileşmesine yardımcı olabilecek midir?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.