Sultan Süleyman (Halit Ergenç), hasta olduğu günlerde haremde yaşananların farkındadır. Henüz ilk karşılaşmalarında Mahidevran’a (INur Fettahoğlu) karşı tavrını koyar. Mahidevran ise bu tepkiyi hazmetmekte zorlanır. Suçu Hürrem’e (Meryem Uzerli) atar. Hürrem ve Mahidevran arasındaki kavgayı sürpriz bir isim ayırır.

Fatma, Efsun’un (Melisa Sözen) gebe olduğunu öğrenir. Durumu Mahidevran Sultan’a yetiştirmekten çekinmez. Mahidevran kaidelere uygulamak zorundadır. Efsu’u bebeği aldırması için zorlar. Mustafa (Mehmet Günsur) bebeğini ve Efsun’u kurtarabilecek midir?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.