Sultan Süleyman (Halit Ergenç), duyduğu iddialardan sonra Bali Bey’i (Burak Özçivit) bizzat sorgular. Lakin bu sefer kararı kendisi vermez. Bu yetkiyi Şehzade Mustafa’ya (Mehmet Günsur) devreder. Şehzade Mustafa belki de bütün istikbalini değiştirecek bir imtihanla karşı karşıya kalır. İbrahim ve Mahidevran (Nur Fettahoğlu), Mustafa’dan bu sadakatsizliği en ağır şekilde cezalandırmasını ister. Şehzade Mustafa sonunda çekinmeden Bali Bey’in idamına karar verir.

Şehzade Mustafa son anda Efsun’un durumdan haberdar olur. Efsun’u (Melis Sözen) ve doğmamış bebeğini kurtarmak için annesini razı eder. Hürrem ise ikilinin planlarını bozmak için kararlıdır. Hatice (Selma Ergeç), İbrahim’in (Okan Yalabık) son zamanlardaki tavırlarından şüphelenir. İbrahim’i takip ettirmeye başlar. Hatice’nin gönderdiği Ağa çok önemli bilgilerle döner.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.