Efsun (Melisa Sözen), Şehzade Mustafa’nın (Mehmet Günsur) kollarında ölür. Efsun, son sözlerinde Hürrem’in (Meryem Uzerli) emriyle Şehzade’yi zehirlediğini itiraf eder. Bunu duyan Şehzade ve Mahidevran (Nur Fettahoğlu) olan biteni Sultan Süleyman’a (Halit Ergenç) aktarmaktan çekinmez. Sultan Süleyman, Hürrem hakkında söylenenlere inanmak istemez.Ama Hürrem’in işlediği kabahatin cezası büyüktür.

Hürrem, Sultan Süleyman uğruna düşünmeden ölüme yürür. Valide Sultan (Nebahat Çehre), kızının İbrahim’e dair şüphelerinden haberdar olur. Hatice’nin acı çekmesine engel olmak için bizzat devreye girer. Bu durumdan haberi olmayan Nigar hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Daye Efsun’un ölümüne neden olan Ebe kadını saraydan kovar. Gülşah zor durumda kalan Ebe’ye red edemeyeceği bir teklifte bulunur. Daye korkunç bir planın kurbanı olacaktır. Daye haremden kovulur.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.