Valide Sultan’ın (Nebahat Çehre) gözlerini açtığı haberi hızla yayılır. Sultan Süleyman (Halit Ergenç) vakit kaybetmeden Nigar’ı (Filiz Ahmet) huzuruna çağırır. Valide Sultan’ın iyileşmesi Mahidevran (Nur Fettahoğlu) ve Hürrem (Meryem Uzerli) arasındaki gerilimi iyiden iyiye tırmandırır. Nigar’ın (Filiz Ahmet) getirdiği haberden sonra haremde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır…

Valide Sultan’ın yokluğunda haremin yönetimi Mahidevran’a (Nur Fettahoğlu) kalır. Mahidevran haremi Hürrem için zindana çevirmekte geç kalmaz… Hürrem’e yakın cariyeler gönderilir. Hürrem duruma anında müdahale eder ama Gül Ağa’nın (Engin Günaydın)suçları kendisine pahalıya patlamak üzeredir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.