İskender Çelebi, İbrahim’in (Okan Yalabık) elçilerle yaptığı görüşmenin tutanaklarını inceler. İbrahim’in konuşmalarını Sultan Süleyman’a (Halit Ergenç) ulaştırmaktan çekinmez. Sultan Süleyman okudukları karşısında şaşkınlığını gizleyemez. Seferden dönen İbrahim, Süleyman’ı karşısında bulur. Sultan Süleyman, İbrahim Paşa hakkında ne karar verecektir? Mahidevran’ın (Nur Fettahoğlu) yükselişi Hürrem’i (Meryem Uzerli) huzursuz eder. Hürrem Mahidevran’dan kurtulmanın yollarını aramaya başlar ve yeni bir ittifak arayışına girer.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.