Gülşah (Nihan Büyükağaç), Hürrem’in (Meryem Uzerli) karşısına çıkar. Elinde İbrahim Paşa’yı (Okan Yalabık) herkesin gözünde bitirecek bir bilgi olduğunu söyler. Fakat bunu Hürrem’e (Meryem Uzerli) anlatmak için bir şartı vardır. Hürrem, Gülşah’tan duyduklarına inanmakta zorlanır. Mahidevran’ın (Nur Fettahoğlu) Hünkar’la ( Halit Ergenç) yaptığı görüşme Hürrem’i rahatsız eder. Hürrem ve Mahidevran’ın kavgasına Sultan Süleyman şahit olur. Mahidevran,

Hürrem’den intikamını almak ister. Sultan Süleyman’ın aklını çelecek güzellikte bir cariyeyi halvete yollar. Valide Sultan’dan (Nebahat Çehre) gelen havadis Sultan Süleyman’ın yüzünü güldürür. Sultan Süleyman gördüğü bir rüyadan çok etkilenir. Eski bir dostu ile görüşmeye karar verir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.