İbrahim (Okan Yalabık), Nigar’ı (Filiz Ahmet)  İstanbul’dan uzaklaştırmak ister. Fakat Hürrem (Meryem Uzerli)  buna izin vermez. Hürrem, Nigar’a sürpriz bir ziyarette bulunur.  Şair Figani İbrahim’e karşı halkı kışkırtmaya devam eder. İbrahim onun hakkında sert bir karar almaktan çekinmez.

Fatma (Gonca Sarıyıldız), Şehzade Mustafa’nın (Mehmet Günsur) rüyalarına girmek için yeni yöntemler dener. Bir mektup aracılığıyla da olsa Mustafa’ya ilan-ı aşk eder. Şehzade Mustafa, okuduklarından sonra Fatma’nın aşkına inanır.  Valide Sultan’ın (Nebahat Çehre) vücudu geçirdiği rahatsızlığa daha fazla dayanamaz ve son kez gözlerini kapatarak bu hayata veda eder.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.