Cezayir Beylerbeyi Hızır Reis, Süleyman’ın (Halit Ergenç) çağrısıyla İstanbul’a gelir. Nam-ı diğer Barbaros’un gelişi hem şehirde, hem de sarayda büyük coşkuya neden olur. Hızır Reis’in yanında getirdiği cariyeler arasında öyle biri vardır ki… Haremin bütün dengelerini altüst etmeye adaydır… Hatice Sultan (Selma Ergeç), yaşadığı ihanetin acısıyla Nigar (Filiz Ahmet) kalfayla ilgili sert bir karar verir.

İbrahim’in (Okan Yalabık) ise Nigar hakkında başka bir hazırlığı vardır. İbrahim çıktığı zorlu seferde pusuya düşürülür… Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur) Manisa sancağına ulaşır. Geldiği andan itibaren bir hükümdar olarak gücünü sergilemekten çekinmez. Hatice Sultan ile Hürrem (Meryem Uzerli) arasında yaşanan gerginlik ne gibi sonuçlar doğuracaktır?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.