Süleyman (Halit Ergenç) için düzenlenecek eğlencenin hazırlıkları son sürat devam eder. Firuze (Cansu Dere) de çağırılan cariyeler arasında yerini alır. Öyle bir raks eder ki Sultan Süleyman’ı büyüler. Bunu duyan Hürrem Sultan (Meryem Uzerli), hiç tanımadığı o cariyenin peşine düşer. Süleyman’ın, İbrahim Paşa (Okan Yalabık) hakkında duydukları her geçen gün ona olan güvenini sarsmaktadır. Süleyman, İbrahim hakkında ne türk bir karar verecektir.

Hatice Sultan (Selam Ergeç) ve Mahidevran (Nur Fettahoğlu) Firuze’yi Hürrem’den korumak için herşeyi yaparlar. Hürrem, Süleyman ile Firuze’nin halvet gecesini engelleyebilecek midir? Hatice, Nigar’ın (Filiz Ahmet) infaz kararını verecek mi? Şehzade Mustafa, Helena’yla buluşabilecek mi?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.