Hatice Sultan’ı (Selma Ergeç) öldürmek isteyen Gülşah, tehlikeli bir oyunun kurbanı olur. Mahidevran (Nur Fettahoğlu), Gülşah’ın tek başına Hatice’yi öldürmeye teşebbüs edebileceğine inanmaz. Ancak Hürrem (Meryem Uzerli), bu belayı def etmek için her şeyi düşünmüştür.
Hürrem, Firuze’nin (Cansu Dere) aradığı kadın olduğunu bilmeden onu yakınında tutmaya devam eder. Nigar (Filiz Ahmet) ise gerçeği bilmesine rağmen susmayı tercih eder!

Süleyman (Halit Ergenç) ve İbrahim’in (Okan Yalabık) doğu seferinden dönüşü ise sarayı sevince boğar. Aradan geçen zaman herkesi değiştirmiştir.. Süleyman, evlatlarının büyüdüğünü görmekten memnundur. Süleyman’ın döner dönmez kimi çağıracağı ise merak konusudur. Hürrem mi yoksa Firuze (Cansu Dere) mi? Hatice, İbrahim’le uzun bir aradan sonra tekrar bir araya gelir. Bu karşılaşma, ikili arasındaki buzların kolay kolay erimeyeceğini gösterir. Nigar’ın (Filiz Ahmet) saraydaki varlığı, yeni fırtınalara gebedir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.