Hürrem (Meryem Uzerli), Şehzade Mehmet  (Gürbey İleri) için bir harem kurulması emrini verir ve hazırlıklara başlar. Böylelikle Şehzade tahta bir adım daha yaklaşmış olur. Sultan Süleyman’ın (Halit Ergenç) yanına gitmek isteyen Hürrem (Meryem Uzerli), Süleyman’ın o kadın ile halvete girdiğini öğrenir. Sultan Süleyman’ın Hürrem’e karşı olan aşkının azaldığını hisseder ve bu durum onu günbegün mutsuzluğa doğru sürüklenir.

Mahidevran (Nur Fettahoğlu) ise Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur) ile Sancak’a gider. Mahidevran’ı uğurlamak için yanına giden Hürrem yeni bir plan hazırlığında mıdır? Hürrem aradığı Hatunu sonunda bulur. Hürrem, Firuze (Cansu Dere) hakkında ne karara varacaktır?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.