Firuze’den (Cansu Dere) kurtulmak isteyen Hürrem Sultan (Meryem Uzerli), Rüstem Ağa’dan yardım ister. Hürrem Firuze’den kurtulabilecek midir? İstanbul kadısı Ebussuud Efendi (Tuncel Kurtiz), esnaf teftişinde aldığı sert tedbirler yüzünden Süleyman (Halit Ergenç) ve İbrahim’in karşısına çıkmak zorunda kalır.

İbrahim Paşa (Okan Yalabık), İskender Çelebi’nin  adamlarını devlet kadrolarından uzaklaştırırken, Mirahur Rüstem Ağa’yı (Ozan Güven) da Teke sancak beyliğine atar. Diğer taraftan Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur) Manisa sarayına varır varmaz  Helena’yı görmeye gider. Ama beklediği sevinci Helena’da göremez. Helena, babası tarafından evlendirilmek üzeredir. Şehzade Mustafa’dan uzak durur. Taşlıcalı Yahya (Serkan Altunorak), Mustafa’nın üzüntüsüne ortak olsa da Mustafa ve Helena ayrı düşer.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.