Firuze Hatunu (Cansu Dere) terastan atmaya niyetlenen Rüstem Ağayı (Ozan Güven) gizemli biri engeller. Firuze Hatun kurtulurken Rüstem Ağa görüldüğü için tehlike altında kalır. Hürrem Sultan (Meryem Uzerli), Firuze’den kurtulamadığı için başka planlar yapmaya başlar. İbrahim ( Okan Yalabık) ve Hatice’nin (Selma Ergeç) yeniden bir araya gelmesi, Süleyman’ı memnun eder.  Ancak bu durum Hürrem’in canını bir hayli sıkar. Nigar ise kendisi için bulunan damat adaylarıyla evlenmemek için bir yol arar kendine.  Hürrem’in kendisini, öldürmeye teşebbüs ettiğini öğrenen Firuze Hatun,Hürrem’in karşına çıkar ve hesap sorar.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.