Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) ve Firuze (Cansu Dere) arasındaki çatışma son hızla sürüyor… Hürrem Sultan’ın Süleyman’a (Halit Ergenç) duyduğu aşka inanan Firuze, Hürrem’i Süleyman’dan uzaklaştırmaya çalışır. İlk olarak haseki sultana ait olan Perşembe gecesini Hürrem’in elinden almaya karar verir.Şehzade Mustafa’nın (Mehmet Günsur), haremine alınan Helena, hareme alındığı için mutsuzdur.

Hareme gelerek halvet gecesine hazırlanan Helena  karşşısında sevdiği adamı görünce hem şaşkın, hem de öfkelidir. Lakin Mustafa’ya olan aşkı onun bu öfkesine engel olur. Saray’a getirilen bu hatundan rahatsız olan Fatma ve Mahidevran Sultan (Nur Fettahoğlu) Helena’yı Saray’dan göndermenin yollarını arayacaktır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.