Rüstem Ağa (Ozan Güven), Hürrem’in (Meryem Uzerli) giderken verdiği emri yerine getirmek üzereyken, Firuze’yle (Cansu Dere) alakalı büyük bir sırrın farkına varır.. Bu sır ortaya çıktığında herkesi derinden sarsacaktır.  Aralarında taht gerilimi yaşanan Mustafa (Mehmet Günsur) ve Mehmet (Gürbey İleri) ormanda dolaşır. Bu gezinti sırasında başlarına öyle bir şey gelir ki Mehmet’in hayatı tehlikeye girer… Rüstem Ağa’nın öğrendiği sır nedir? Hatice Sultan (Selma Ergeç), İbrahim’in (Okan Yalabık) kızından kurtulabilecek midir?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.