Süleyman (Halit Ergenç), İbrahim’den (Okan Yalabık) Avrupa’da yaşanan siyasi durumlar hakkında bilgi alırken, Hürrem Sultan (Meryem Uzerli), Ebusuud Efendi (Tuncel Kurtiz) ile buluşur ve kendi adına hayır işleri yapmak için açmakta olduğu vakıfla ilgili ondan yardım ister… Bu aynı zamanda İbrahim’e karşı yeni bir ittifaktır.

Hürrem, Firuze’nin (CAnsu Dere) akıbetiyle ilgili kararı beklerken Mahidevran’ın (Nur Fettahoğlu)  İbrahim’e yolladığı mektup saraya ulaşır. İbrahim, Mustafa’yla (Mehmet Günsur) görüşmeyi kabul eder. Ve bir mektup yazarak Taşlıcalı Yahya’ya Manisa’ya ulaştırmasını buyurur.

Ama mektup, Rüstem (Ozan Güven)  aracılığıyla Hürrem Sultan’ın eline geçer… Süleyman, Şehzade Mustafa’nın Helena’yla ilgili kararını beklerken, İbrahim Paşa Mustafa’nın arkasında durur ve en doğru kararı vereceğini savunur. İbrahim Paşa, Süleyman’a Edirne’ye gideceğini söyleyerek Mustafa’yla buluşmak için Bursa’ya doğru yola çıkar.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.