Kızıyla beraber kaçacakları tekneyi bekleyen Nigar’ın (Filiz Ahmet) peşinde ise hem Bursa’dan dönen İbrahim (Okan Yalabık), hem Matrakçı (Fatih Al) hem de altınlarını alıp kaçtığı Rüstem (Ozan Güven) vardır.Bursa’da İbrahim’le konuştuktan sonra kafası karışan Mustafa (Mehmet Günsur) ise gözdesi Helena hakkında son kararını verir. İbrahim ve Hatice’nin (Selma Ergeç) ise Hürrem’i (Meryem Uzerli) Saraydan uzaklaştırmak için yeni bir plan yaparlar. İbrahim Hürrem’den kurtulabilecek midir?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.