Hürrem’in (Meryem Uzerli) yeni planı İbrahim Paşa’yı (Okan Yalabık) gözden düşürmektir. Hürrem, Paşa’ya altın işlemeli bir Kuran hediye edilmesini sağlar. Paşa, bu hediyeyi kabul etmez. Ancak Paşa’nın bu hamlesi onun ‘Kuranı Reddettiği’ne dair söylentilerinin çıkmasına neden olur. Dedikodular katlana katlana artar;  İbrahim’in Hıristiyan olduğu ve gizlice kiliseye gittiğine kadar varır.

Gözdesi Nurbahar’ı kaybetmek istemeyen Mehmet (Gürbey İleri) ise, genç kadının hamileliğini saklamaya karar verir. Mihrimah (Pelin Karahan) bu durumdan hoşnut değildir, telkinleriyle kardeşini korumaya çalışır. Manisa’da ise Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur) yeni bir acıyla yıkılır. Şehzade Süleyman (Halit Ergenç) çiçek hastalığına yakalanmıştır.  Bu amansız hastalık, onu da Mahidevran’ı (Nur Fettahoğlu) da derinden etkiler.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.