İbrahim Paşa’ya yapılanlar için Ebussuud yönetiminde mahkeme kurulur. Her iki tarafı dinleyen Ebussuud  (Tuncel Kurtiz) kararını verir. Bu ne Hürrem’in ne de İbrahim beklediği bir karardır. Manisa’da ise Şehzade Süleyman’ın yasını tutulmaktadır. Fakat aniden gelen bir haber, yüreklere su serper.  

Mustafa’nın (Mehmet Günsur) cariyelerden biri gebedir. Fatma bu haberi duyunca bir kez daha yıkılır. Saldırgan tavırlar sergileyen Fatma, akli dengesini kaybeder. Şehzade Mehmet (Gürbey İleri) ise, Nurbahar’ın (İrem Helvacıoğlu) bebeği aldırmasına karar verir. Mihrimah (Pelin Karahan) bu karardan oldukça memnundur. Hazırlıklara başlanır… Çok geçmeden Mehmet kararından vazgeçer. Ancak geç kalmıştır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.