Süleyman (Halit Ergenç), divan kararıyla kendisinden dahi koruduğu İbrahim’in (Okan Yalabık) idamına hükmetmiştir. Ancak bu hükmü yerine getirebilmek için Ebussuud Efendiye (Tuncel Kurtiz) danışır. Şaşkına dönen Ebussuud, Süleyman’a cevap vermek için süre ister. Üzerindeki karabuluttan habersiz olan İbrahim ise, mutlu gelecek hayalleri kurmaktadır. Hürrem (Meryem Uzerli) de bu gidişatın farkında değildir. Ne yaparsa yapsın İbrahim’den kurtulamayacağını düşünmektedir…

Öte yandan; Şah Sultan’ın (Deniz Çakır) da gerçek yüzünü görmemiştir henüz.  Onunla arasının iyi olmasından memnundur. Vakfın hayır işlerine onu da dahil eder… Şah Sultan ise eşi Lütfi Paşa (Mehmet Özgür) ve kızı Esmahan’ın gelişiyle, esas niyetini belli eder. Manisa’da ise Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur), Saruhan çiftliğine gider. Orada kendisine verilen bir eşyayla, İbrahim’in geçmişine yolculuk yapar. Ne yazık ki, en büyük dayanağı İbrahim Paşa’nın akıbetinden habersizdir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.