Bu sırada Matrakçı (Fatih Al), İbrahim’in (Okan Yalabık) sahipsiz kalan küçük kızı Esma Nur’un akıbetiyle de alakalı bir karar vermek zorunda kalır. İstanbul’a gelen Nigar (Filiz Ahmet) ise bir yandan İbrahim’in yasını tutarken bir yandan kızını arar. Saraya dönen Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur) ise büyük bir hayal kırıklığı içindedir. Babasına “neden?” diye sorar. Süleyman’ın (Halit Ergenç) verdiği cevap onu derinden sarsar.

Hürrem (Meryem Uzerli), İbrahim’in ardından kurulacak yeni düzende söz sahibi olmak için harekete geçer. Ancak her adımını takip eden Şah Sultan varken bu hiç kolay değildir. Acısıyla taş kesilen Hatice’nin (Selma Ergeç) aklındaki tek şey intikam almaktır. Mahidevran’ın (Nur Fettahoğlu) da desteğiyle Hürrem’e bir cellat bulunur.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.