Şah Sultan’ın (Deniz Çakır) başka niyetleri olduğunu anlayan Hürrem (Meryem Uzerli), oklarını çıkarmak için fazla beklemez.  Malkoçoğlu (Burak Özçivit), payitaht yolunda saldırıya uğrar… Ancak o ve adamları bu saldırıdan kurtulmayı başarır… Öte yandan İbrahim’in ölümünün yankıları devam etmektedir. Papa, Süleyman’ın (Halit Ergenç) yalnız kaldığını düşünüp onu yok etmek için harekete geçer.  

Şehzade Mehmet (Gürbey İleri) ise sancağa çıkacağı günü beklemektedir. Ancak Süleyman bunu ertelemeye karar verir.. Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur) da babası gibi düşünmektedir. Hünkarın bu kararı almasında Şehzade Mustafa’nın payı olduğunu düşünür. İntikam yemini eden Hatice (Selma Ergeç) ise, Hürrem’in canını alması için hareme Diana’yı sokuyor.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.