Daha İbrahim’in (Okan Yalabık) kırkı dolmamıştır ki haremde bir eğlence düzenler. Hatice (Selma Ergeç), eğlenceyi duyunca çılgına döner.  Ve buna engel olmak için hareme gelir. Malkoçoğlu Bali Bey (Burak Özçivit) İstanbul’a geri döner ve  Süleyman’a (Halit Ergenç) düzenlenecek bir suikastın haberini verir. Mahidevran (Nur Fettahoğlu), Mihrimah (Pelin Karahan) ve Taşlıcalı (Serkan Altunorak) arasındaki ilişkilerinin devam ettiğini fark eder.

Bir seçim yapması konusunda ona baskı yapar. Mustafa’ya (Mehmet Günsur) olan sadakatiyle, Mihrimah’a duyduğu aşk arasında bir seçim yapmak zorundadır. Hatice, İbrahim’in kırkı için mevlit okutur. Haremdeki hemen hemen herkes bu mevlittedir. Tabii Hürrem hariç… Haremde kalan Hürrem’i büyük bir tehlike beklemektedir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.