Manisa’da ise Mahidevran (Nur Fettahoğlu), Gabriela’nın sürekli Mustafa’nın (Mehmet Günsur) etrafında olmasından rahatsız olur. Gabriela ile Mustafa arasındaki yakınlık artarken, Gabriela’nın gerçek yüzü ortaya çıkmaya başlar.Hürrem (Meryem Uzerli) çarşıda İbrahim’in (Okan Yalabık) eşyalarını toptan alan kişinin peşine düşer. Hürrem ve Rüstem (Ozan Güven), İbrahim’in saklanan altınlarını ortaya çıkarmak için yeni bir plan hazırlığına başlarlar.

Haremde ağır bir darbe alan Hürrem’in imdadına Rüstem yetişir. Zekice kurduğu bir oyunla Şah Sultan’ı (Deniz Çakır) ve Hatice’yi (Selma Ergeç)tuzağa düşürür. Diğer taraftan Mihrimah (Pelin Karahan) çocukluktan gelen aşkına bir karşılık bekler. Bali Bey (Burak Özçivit), Mihrimah’a istediği cevabı nihayet verir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.