Haremde yayılan bir dedikodu, Mihrimah’ı (Pelin Karahan) delirtirken, Şah Sultan  (Deniz Çakır) için bir fırsata dönüşür. Mustafa’ya (Mehmet Günsur)  ise isyan bastırması için emir gelince, yola çıkar. Hürrem (Meryem Uzerli) bunu öğrenir ve Rüstem’e (Ozan Güven) bir görev verir. Mustafa’nın yanına giden Rüstem, onu hataya zorlar. Mustafa verdiği bir kararla, kaderini Süleyman’ın (Halit Ergenç) ellerine bırakır. Hürrem ise haremde yayılan dedikoduyla harekete geçer. Malkoçoğlu’nu (Burak Özçivit) köşeye sıkıştırmak isterken, karşılaştığı manzarayla neye uğradığını şaşırır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.