Bayezıd’ın kaybolduğunu öğrenen Hürrem (Meryem Uzerli), beyninden vurulmuşa döner. Hürrem yana yakıla oğlunu ararken, onun sefere gittiğini öğrenir. Mihrimah (Pelin Karahan) ise kendi derdindedir. Esmahan’ı  (Ecem Çalık) hamamda düşürmüştür. Esmahan kendinde olmadığı için hadiseyi örtbas etmek için elinden geleni yapar. Ancak Şah Sultan’ı (Deniz Çakır) buna inandırmak kolay değildir. Sefere gizlice katılan Bayezıd, bir askerle kavgaya tutuşunca yakayı eleverir. Süleyman (Halit Ergenç), oğlunu karşısında görünce çok kızar. İçten içe onun cesaretini takdir etse de iyi bir ders vermeyi de ihmal etmez.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.