Mihrimah’ın (Pelin Karahan) Rüstem’le (Ozan Güven) evleneceği haberi saraya bomba gibi düşer. Rüstem için hayalini kurduğu gün gelmiştir. Mihrimah, öfkeyle verdiği bu karardan pişman olsa da ok yaydan çıkmıştır! Rüstem’in damat olarak kazanacağı güç, başta Mahidevran (Nur Fettahoğlu) olmak üzere herkesi tedirgin eder.

Mahidevran evliliği engel olmak için Rüstem’in “cüzzamlı” olduğu bilgisini Süleyman’a (Halit Ergenç) ulaştırır. Süleyman, düğün hazırlıklarını durdurur. Malkoçoğlu (Burak Özçivit), Silvia ile gönül eğlendirmeye devam eder. Ancak Mihrimah’ın intikam oyunuyla bir anda neye uğradığını şaşırır. Bu arada payitahta dönen Şeyh Maşuki (Deniz Celiloğlu), on iki müridiyle yargılanıp idam edilir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.