Mustafa (Mehmet Günsür) yaptığı hamleyle Hürrem’i bozguna uğratıyor. Eğlencenin ve neşenin sultanı Fatma Sultan (Meltem Cumbul) saraya geliyor. Saraya gelir gelmez Hürrem’in (Vahide Perçin) sırrını ifşa ediyor. Hürrem için bir dönem sona eriyor! Selim (Engin Öztürk) ise Manisa’da büyük bir hezimete uğruyor. Mustafa, Rüstem’den (Ozan Güven) intikam almaya hazırlanıyor. Barbaros (Tolga Tekin) ise Atmaca’nın (Sarp Akkaya) gizli kimliğini öğreniyor!Mustafa’ya karşı yeni bir plan yapan Hürrem (Meryem Uzerli), rahatsızlanır. Bu durum sır gibi saklanır. Zira Hürrem için bir devir sona ermiştir. Süleyman’ın (Halit Ergenç) kız kardeşi Fatma Sultan saraya gelir. Yanında geçmişten birini de getirmiştir. İbrahim (Okan Yalabık)ve Hatice’nin (Selma Ergeç) kızı Huricihan (Burcu Özberk). Bu genç kızın gelişi Hürrem’i rahatsız ederken, Süleyman’ı acılarıyla yüzleştirir. Neşesiyle hareme yeniden can veren Fatma ise Hürrem’in iktidarını yok etmeye kararlıdır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.