Mustafa (Mehmet Günsür) ise saraydaki hainin peşindedir. Atmaca’dan (Sarp Akkaya) şüphelenen Mustafa Barbaros’tan teyit ister. Selim (Engin Öztürk) , Manisa’da halk tarafından büyük bir coşkuyla karşılanır. Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıkar. Hakkındaki dedikoduları duyan Selim (Engin Öztürk) kontrolünü kaybeder ve büyük bir hata yapar. Nurbanu (Merve Boloğur) ise Selim’in gözdesi olmak için uğraşmaktadır. Haremde Hürrem’in (Vahide Perçin) rahatsızlığı ile ilgili dedikodular başlar. Gerçeği öğrenen Fatma Sultan(Meltem Cumbul) bunu Hürrem’e karşı kullanmak ister. Düşmanının silahını keşfeden Hürrem, şok bir karar verir!

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.