Nisa’yı (Berrak Tüzünataç) kaçıran Rüstem (Ozan Güven) Barbaros’u köşeye sıkıştırır. Barbaros (Tolga Tekin), tek dileği itibarını tekrar kazanmak olan Rüstem’e beklediğinden fazlasını verecektir. Nurbanu (Merve Boluğur) zindanda umutla beklerken, Selim’in Nurbanu’yu affetmeye niyeti yoktur. Gazanfer (Cavit Cetin Guner) ise Nurbanu’ya sürpriz bir teklifle gelir. Ama asıl sürprizi Nurbanu yapar. Atmaca (Sarp Akkaya) ve Mustafa Nisa’nın kaçırıldığını öğrenir öğrenmez harekete geçer. Hürrem’e yakın birinden gelen bilgi onları Nisa’ya götürür. Ancak Mustafa (Mehmet Günsür) aşkına yenik düşünce öyle bir hata yapar ki Süleyman’la karşı karşıya gelir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.