Muhteşem Yüzyıl’da Rüstem Paşa devri sona mı eriyor ? Hürrem Mihrimah’ı boşanmaktan vazgeçirmeye çalışıyor! Kıskançlıktan deliye dönen Rüstem ise Elkas’ın (Pamir Pekin) üzerine yürüyor. Süleyman Mustafa’nın yerine Selim’i saltanat naibi atıyor! Mustafa (Mehmet Günsür) kendisine ihanet eden kişiyi öğreniyor. Hürrem (Vahide Perçin), Mihrimah’ı boşanmaktan vazgeçirmeye uğraşır. Rüstem (Ozan Güven) ise kıskançlık kriziyle mektubu yazanın peşine düşer . Olayın Süleyman’ın kulağına gitmesi ise işleri iyice karıştırır. Mustafa’dan bir darbe daha alan Süleyman (HAlit Ergenç) tahtını Selim’e emanet eder. Selim, taht naibi olmanın heyecanını yaşarken, Eftalya’nın kocası Dimitri, Selim’e şantaj yapar. Selim(Engin Öztürk), itibarını korumak için önüne çıkan engeli yok etmeye kararlıdır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.