Çevresindeki herkes Mustafa‘yı tahta yürümesi için ikna etmeye çalışır. Mustafa (Mehmet Günsür) ise babasını kurtarmak için yola çıkar. Son anda yetişen Mustafa’nın suikastten haberdar olması Süleyman’ı şüpheye düşürür. Lehistan prensesi Anna’nın gelişi, sarayda bir heyecan yaratır. Nurbanu (Merve Boluğur), prensesin Selim’e yakınlığını kıskanır.Ancak prensesin gelişinin başka bir sebebi vardır. Fatma(Meltem Cumbul), Elkas’ın dönüşünü sabırsızlıkla beklerken, Elkas Süleyman‘ ın gözündeki değerini kaybeder. Tahta çıkmak isteyen Selim(Engin Öztürk), bunu yalnız başaramayacağının farkındadır. Annesinin desteğini arkasına almak icin uğraşırken, bir yandan Sokollu’ya (Yıldırım Fikret Urağ) yanaşır. Hürrem oğlundaki değişimi şaşkınlıkla izlemektedir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.