Mustafa, Selim’i yeniçerinin elinden kurtarıyor! Selim(Engin Öztürk) ise olanlardan Mustafa’yı sorumlu tutuyor. Selim, ilk defa Süleyman ölürse kendisini nasıl bir kaderin beklediğinin farkına varır. Hürrem (Vahide Perçin) oğlunun hayatını kurtaran Mustafa’ya müthiş bir itirafta bulunuyor; „Keşke sen benim oğlum olsaydın“. Rüstem’in (Ozan Güven) geçmişinden sürpriz bir ziyaretçi saraya geliyor. Kardeşi yıllar sonra Rüstem’in karşısına çıkıyor.Hürrem (Vahide Perçin) endişe içinde Süleyman’ın iyileşmesi için dua ederken, Rüstem (Ozan Güven) Mustafa ‚yı payitahttan uzak tutmaya çalışır. Ancak Mustafa’yı payitahta çağıran hiç umulmadık biri olur. Payitahta doğru yola çıkan Mustafa (Mehmet Günsür), bir tuzağın içine düşer. Mustafa için kendini siper eden önemli biri hayatını kaybeder. Fakat Mustafa Saraya yetisir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.