Süleyman(Halit Ergenç) verdiği kararın ağırlığıyla sessizliğe bürünür. Süleyman’ın bu hali Hürrem’i (Vahide Perçin) korkutur. Cihangir (Tolga Sarıtaş) ve Bayezıt(Aras Bulut İynemli), Süleyman’ı Mustafa’ya (Mehmet Günsür) tuzak kurulduğuna ikna etmek ister. Süleyman ise kararını vermiştir. Süleyman Mustafa’yı ordugaha çağırır.Mahidevran(Nur Fettahoğlu) ve Nisa, Mustafa’nın Süleyman’ın karşısına çıkmasını engellemeye çalışırlar. Mustafa babasının kendisini öldüreceğine inanmak istemez. Atmaca ve Taşlıcalı Mustafa’dan habersiz bir isyan hazırlar. Atmaca ordugaha gidip yeniçeri ağalarını plandan haberdar eder.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.