Mihrimah (Pelin Karahan), Rüstem’den gizli Pedro (Burak Sagyasar) ile görüşmeye devam eder. Rüstem’in (Ozan Güven) canını yakmak isteyen Sokollu (Yıldırım Fikret Urağ), Pedro’yu Mihrimah’a hediye eder. Bunu öğrenen Rüstem, Pedro’yu öldürmeye kalkışınca, Mihrimah (Pelin Karahan) ile Rüstem arasında ipler kopar.Oğulları arasındaki düşmanlığı gören Hürrem (Vahide Perçin) fenalaşır. Sümbül (Selim Bayraktar), Hürrem’in hastalığını saklarken, bu sır beklenmedik biri tarafından öğrenilir. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.Kendisini bekleyen kıyameti hisseden Hürrem, ölüme yaklaştığını öğrenir. Süleyman (Halit Ergenç) ise Hürrem’le arasındaki buzları eritmek için bir adım atar. Sümbül’ün verdiği haber, Süleyman’ın kalbine ok gibi saplanacaktır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.