Fahriye (Burcu Güner), Hürrem’in yüzüğünün Nurbanu’da (Merve Boluğur) olduğunu öğrenince kıyamet kopar. Selim (Engin Öztürk) ile Nurbanu arasında büyük bir gerilim yaşanır. Fahriye ise intikam almak için harekete geçer. Ancak bu intikam oyunu korkunç bir olayın yaşanmasına neden olur.İktidarını ve Selim’i korumak zorunda olan Süleyman, oğlu Bayezıt’ın katli için fetva alır.. Bayezıt ve Selim’in orduları Konya Ovası’nda savaş için karşı karşıya gelir…Hürrem, bıraktığı emanetlerle iki kardeşe savaşmayacaklarına dair verdikleri sözü hatırlatır. Buna rağmen Selim, Bayezıt’ın gönderdiği sandığı Süleyman’a (Halit Ergenç) sunar.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.