Sultan Süleyman (Halit Ergenç) karşısında Alex’i (Meryem Uzerli) bulmayı beklerken, Mahidevran’la (Nur Fettahoğlu) karşılaşır. Kapıdan geri çevrilir. Ve hayal kırıklığı yaşar. Yaşanan bu karışıklığın sorumluluğu İbrahim’e  Okan Yalabık) kalır. Süleyman bir elçi aracılığıyla Macar kralı Layos’a (Kadir Çermik)  hedeflerini anlatan bir mektup gönderir. Sultan Süleyman kendi iktidarından önce de alınması denenen, ama bir türlü feth edilemeyen Rodos’a sefere çıkmakta kararlıdır.  Bu sefer Alex ve Sultan Süleyman’in buluşmasını kimse engelleyemez. İkili ilk kez yalnız kalır. Sultan Süleyman ve Alex’in halveti beklenenden çok uzun sürer.Macar kralı Layoş’a giden elçi Behram Çavuş (Yalçın Bulut), saraya ulaşır. Ama gördüğü kötü muamele sonrası öldürülür. Topkapı sarayında ise Sultan Süleyman, Rodos’a sefer düzenleme kararı alır.Mahidevran, Hünkar’ın kendisi için hazırladığı yüzüğü Hürrem’in parmağında görür.  Mahidevran aniden yere yığılır. Hekimbaşı, Mahidevran’ı muayene eder.Mahidevran (Nur Fettahoğlu) gebedir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.