Selim’in, Süleyman’dan gizli pazarlığa dahil olmasıyla tüm dengeler değişir. Selim (Engin Öztürk) kardeşinin ölüm fermanını beklerken, Süleyman’ın sağ teslim edilmesini istediğini öğrenince telaşa kapılır. Bayezıt’ın kendisine verilmesi için Şah’a vaat ettiği parayı bulmaya çabalar.İktidarını ve Selim’i korumak zorunda olan Süleyman, oğlu Bayezıt’ın katli için fetva alır.. Bayezıt (Aras Bulut İynemli) ve Selim’in orduları Konya Ovası’nda savaş için karşı karşıya gelir… Mihrimah, Rüstem’in (Ozan Güven) ölümünden sonra siyasi olarak güç kaybettiğinin farkındadır. Süleyman’ın sessizliğinden ürken Mihrimah (Pelin Karahan), Bayezıt’ı kurtarabilmek için sürpriz bir adım atar.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.