Gritti ve kardeşi, Hatice (Selma Ergeç) ve İbrahim’in sarayına gelirler. Eşini yeni kaybetmiş olan Gritti’nin kardeşi Monica Teresse (Bergüzar Korel), oldukça güzel, Avrupalı bir hanımefendidir. Hatice Monica ile karşılaştığında, güzelliğinden rahatsız olur. Gritti ve kardeşi, İbrahim  Okan Yalabık) ve Hatice’nin sarayını süsleyen resimlerden etkilenmiştir. Hatice resimleri Leo’nun yaptığından bahseder. Leo (Seçkin Özdemir) ile ilgili sırrı öğrenmiş olan İbrahim, bu bahisten rahatsız olmuştur.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.