Sultan Süleyman’ın (Halit Ergenç) boynuna hançerini dayayan Victoria (Saadet Işıl Aksoy), kocasının öcünü almaya çok yaklaşmıştır lakin Sultan Süleyman Victoria’nın Layoş’un gönderdiği bir suikastçı olduğunu öğrenir. Hareme Victoria’ı getirenin İbrahim Paşa (Okan Yalabık) ve Matrakçı (Fatih Al) olduğunu öğrenen Süleyman’ın İbrahim Paşa’ya olan güveni sarsılırken; Matrakçı’ya verdiği ceza ise Victoria’nın canını almak olur.

Sultan Süleyman kendisine yapılan hainliğin hesabını sorarken Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) ile Leon (Seçkin Özdemir) ise İbrahim Paşa’nın verdiği zehirli lokumlar yüzünden ölüm ile burun burunadır. Hürrem ve Leo, İbrahim’in sarayından canlı kurtulabilecekler midir?

Hürrem İbrahim’den her zamankinden daha da çok nefret etmektedir. İbrahim Paşa’nın oyununa alet olan Nigar’ı (Filiz Ahmet) da kendisine ihanet etmekle suçlar. Nigar, Hürrem’in güvenini kaybetmiştir. Haremde Hürrem’in korumasından yoksun kalan Nigar, Hürrem’e kendisini affettirebilecek midir?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.