Sultan Süleyman (Halit Ergenç), canını almaya cüret eden Layoş’un cezasını tez zamanda vermeye kararlıdır. Divan’ı toplama kararı alan Sultan Süleyman Budi’e sefer düzenleyeceğini açıklar. İbrahim Paşa (Okan Yalabık) Süleyman’ın sefer kararından sonra öncü kuvvetler ile yola çıkar. İbrahim Filibe’deki otağındayken, Sultan Süleyman’ın ordusu Edirne’deki ordugaha yerleşmiştir. Gül Ağa (Engin Günaydın) Edirne Sarayı’nda, Sultan Süleyman’ın sefere çıkmasını bekleyen Hanedan’a muazzam bir hizmet sunmaktadır. Gül Ağa hizmetlerinin mükafatı olarak, Hanedana Topkapı’da hizmet etmeye devam edecektir.

Sultan Süleyman ile sefere gitmeyi aklına koyan Şehzade Mustafa, babasıyla ordugahı ziyaret ettiğinde, İbrahim’in ordusuna katılmak için kaçar. Yol iz bilmeyen Mustafa, kaçtığına pişman olur. Sultan Süleyman seferde iken Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) da şehzadesini dünyaya getirir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.