İbrahim Paşa (Okan Yalabık) Layoş’un ordusunu bertaraf etmek için yeni bir fikir ile Sultan Süleyman’nın (Halit Ergenç) karşısına çıkar. İbrahim Paşa’nın sunduğu fikri zekice bulan Sultan Süleyman bu fikrin hayata geçmesi için hazırlıkların yapılmasını emreder.

Hürrem Sultan’nın (Meryem Uzerli) ettiği bir söz Hatice Sultan’ı (Selma Ergeç) karşısında bulmasına sebep olurken; Hürrem ve Hatice Sultan arasındaki bağlar kopmak üzeredir.

Saraydaki hane içinde bunlar olurken ordugahta artık cenk meydanına çıkma vakti gelmiştir. Sultan Süleyman’ın ve Layoş’un orduları, Mohaç Ovası’nda, birbirlerini yok etmek üzere yerlerini alırlar…

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.