Kastilya Prenses’i İsabella Fortuna’nın (Melike İpek Yalova) gemisi, Ege Denizi açıklarında korsanların saldırısına uğrar. Korsanlar Prenses ve nedimesini esir alıp, İstanbul’a getirirler. Niyetleri ise Prenses’i Saray’a satmaktır ve amaçlarına ulaşarak prensesi Osmanlı Sarayı’na satarlar. Prenses artık Osmanlı Sarayı’ndadır.

İbrahim Paşa’nın (Okan Yalabık) zaferdeki hizmetlerinden bahsedilmesi, Hürrem’i (Meryem Uzerli) İbrahim Paşa’ya karşı iyice hırslandırır. Hürrem Sultan, müneccim Yakup Efendi’i ile tekrar bir görüşme yapar. Hürremin istediği bu sefer bilgi değil yavaş yavaş ölüme sebep olan bir zehirdir. Bu zehri ise İbrahim Paşa için kullanacaktır. Prenses İsabella Fortuna’nın artık Sultan Süleyman (Halit Ergenç) ile tanışma vakti gelmiştir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.